Ортодонтія

У яких випадках і коли потрібно вирівнювати зуби?

Краса Вашої посмішки - це не просто відображення Вашої особистості й того, як Ви дивитеся на світ. Ваша посмішка також є дзеркалом здоров'я порожнини рота, а також Вашого загального стану здоров'я, що пояснює, чому дуже важливо, щоб Ви звертали увагу на недосконалість і недоліки, що впливають на те, як виглядають Ваші зуби. Однією з найбільш поширених проблем, що впливає на зовнішній вигляд зубів, є їх розташування. Якщо у Вас є криві або зміщені зуби, Ви повинні знати, що можете це виправити! Ортодонтія - ось відповідь.

Власникові брекет-системи

Що таке ортодонтія?!

Ортодонтія - це область стоматології, що займається діагностикою, профілактикою та лікуванням зубів, розміщення яких у порожнині рота не відповідає природному та здоровому. Найбільш поширеним стоматологічним рішенням, використовуваним в ортодонтії, є брекети (стоматологічні дужки). Ортодонтія також працює з деякими аспектами росту обличчя, та навіть розвитком і формою щелепи. Ця галузь медицини також вважається одним із важливих аспектів косметичної стоматології завдяки тому, що допомагає людині поліпшити свою зовнішність. Слово ортодонтія взято з грецького, і означає «ідеальний» або «прямий» щодо зубів. Під час лікування у лікаря-ортодонта акцент може бути зроблений на переміщенні зубів, також включати контроль над ростом обличчя й щелепи. Іноді ортодонтія поєднується з операціями на щелепі.

Поширені запитання

Які причини ортодонтичних проблем?

У більшості випадків ортодонтичні недосконалості бувають успадкованими, - Ваші гени визначають ризик отримання ортодонтичних проблем. До генетично зумовлених дефектів зараховують кучність зубів, відстань між ними, випинання, наявність зайвих зубів і т. д. Інші дефекти є надбаними, властивими людям у період дорослішання, наприклад, смоктання великого пальця; звичайно ж, необхідність ортодонтичного лікування можуть викликати пізня втрата молочних зубів, стоматологічні захворювання, нещасні випадки.

Клінічні випадки

Ви плануєте розпочати ортодонтичне лікування

Вам необхідно перш за все пройти огляд стоматолога. Він Вас проконсультує, проаналізує Вашу медичну історію, а також буде проводити клінічні тести, зробить рентгенівські знімки. Якщо Ваш лікар вирішить, що Вам необхідне втручання ортодонта, для Вас буде розроблений план лікування. Якщо у Вас є один із наступних стоматологічних дефектів, ортодонтичне лікування може бути рішенням для Вас:
  1. Верхні зуби висунуті занадто далеко над нижніми зубами;
  2. Зуби не змикаються при укусі, верхні не висуваються вперед нижніх, як повинно бути;
  3. Верхні зуби змикаються за нижніми (розташовані занадто глибоко в порожнині рота);
  4. Відкритий укус - між кусающими поверхнями верхніх і нижніх зубів залишається відкритий простір під час укусу;
  5. Неправильна середня лінія - центри верхніх і нижніх зубів зміщені, не збігаються;
  6. Відсутність одного або більше зубів;
  7. Занадто велика кількість зубів.

Найбільш поширені процедури, виконувані при ортодонтичному лікуванні

  • Традиційні брекети. Брекети є одним ыз найбільш поширених пристроїв, що використовуються для корекції положення зубів. Він складається з паза для дротяної дуги, самої дуги, клею, лігатур, ретенційних елементів. Для виправлення положення зубів, на дротяні дуги, що проходять через металеві скоби, прикладаэться тиск; вирівнювання зубів проходить поступово.
  • Брекетная система Damon аналогічна традиційним брекетам, за винятком того, що вона використовує механізм ковзання, а час вирівнювання дещо коротший.
  • Капи складаються з прозорих пластикових вирівнювачів, які надягають поверх Ваших зубів для корекції. Ці Вирівнювачі можуть бути з'эмними, оскільки вони не фіксуються на зубах, на відміну від брекетів.

Який найкращий вік для установки брекетів?

Якщо Ви ставите це питання, у Вас, ймовірно, є досить впевнене відчуття, що брекети знадобляться Вашій дитині. Можливо, у нього або неї сильно викривлені зуби або неправильний прикус. Правда в тому, що як у дорослих, так і у дітей, ріст і розвиток щелеп і порожнини рота не припиняється протягом усього життя. Наші щелепи подовжуються, а область рота збільшується і розширюється. Молочні зуби встрачаються, і з'являються постійні зуби.  Немає конкретного віку, коли дитина повинна відвідати ортодонта. Деякі починають лікування ще до школи, деякі - в підлітковому віці, а хтось - у зовсім дорослому. Багато лікарів кажуть, що ідеальний час вперше відвідати стоматолога-ортодонта, - це коли у дитини починають з'являтися постійні зуби. Для більшості дітей це приблизно вік 7 років. Візит до ортодонта повинен відбутися, якщо Ви вважаєте це за необхідне. Можливо, Ваш сімейний лікар буде рекомендувати відвідування професіонала, особливо якщо він або вона помічає проблеми з прикусом або вирівнюванням зубів Вашої дитини.

Детальніше про брекету систему. Які є варіанти?

  • Металеві брекети / традиційна брекетная система. Це металеві скоби та дуги, які більшість людей уявляють, коли чують слово «брекети». Однак сучасні скоби менші та менш помітні, ніж горезвісні брекети «метал-рот», які пам'ятають багато дорослих.
    Плюси: найменш дорогий тип; існує можливість вибрати кольорові брекети для дітей.
    Мінуси: найбільш помітний тип брекетів.
  • Керамічні брекети. Керамічні брекети мають той же розмір і форму, що й металеві скоби, за винятком того, що вони мають зубчасті або прозорі брекети, які зливаються з зубами. Деякі навіть використовують дуги в тон зубів, щоб зробити їх ще менш помітними.
    Плюси: менш помітні, ніж металеві брекети; переміщують зуби набагато швидше, ніж прозорі пластикові вирівнювачі (капи).
    Мінуси: дорожче металевих брекетів; скоби можуть легко фарбуватися, якщо пацієнти не опікуються ними належним чином.
  • Лінгвальні брекети - це те ж саме, що й традиційні металеві скоби, за винятком того, що брекети і дуги розміщені на внутрішній стороні зубів.
    Плюси: невидимі зовні.
    Мінуси: важко чистити; дорожчі за традиційні; не підходить для важких випадків; спочатку можуть викликати дискомфорт; регулярні коригування займають більше часу, ніж при використанні традиційних брекетів.

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.